FAQ - Často kladené otázky

Nie je tu odpoveď na moju otázku, čo s tým?
Najlepšie bude, keď otázku napíšeš na mail developera koli@koli.sk

Prečo to robíte takto a nie inak?
Robíme to najlepšie ako vieme. Ak to vieš lepšie tak to urob a my sa budeme radi prizerať. Ak by sme len hľadali nové a lepšie nástroje a učili sa ich používať, tak by sme na projekte veľa neurobili. Často je rýchlejšie naprogramovať si niečo sám ako lúskať kódy alebo neprehľadnú dokumentáciu niečoho čo sa podobá tomu čo by sme potrebovali.

Prečo to robíte pre textové a nie pre grafické užívateľské prostredie?
-pretože textovú konzolu je možné mať na akomkoľvek počítači nezávisle od operačného systému
-pretože textová konzola má minimálne hardwarové nároky
-pretože každá dobrá účtovníčka ovláda svoj program klávesnicou a nie myšou
-pretože je to rýchlejšie
-pretože efektívne zobrazazenie na ploche 25x80 znakov je prehladnejšie a šetrnejšie pre oči ako obrázok na pozadí
-pretože je to blbuvzdornejšie

Bude to predsa len niekedy aj pre Grafické uživateľské prostredie?
ÁNO-až budeme schopní zadávať a vyhľadávať údaje v textovom prostredí.

Vieme, že šéfovia chcú obrázky a grafy, ale tie je možné robiť len z dát, ktoré už sú v počítači. Program sa skladá z dátového modelu a dát, ktoré sú uložené v databázi na serveri a z programu, ktorý tieto dáta zobrazuje. Pre textovú konzolu sa program na zobrazovanie robí ľahšie a rýchlejšie ako pre grafiku. Momentálne je však primárny cieľ vytvoriť databázu a programy pre prácu s dátami. Zobrazovanie na textovej konzoli je najrýchlejší spôsob ako s týmito dátami momentálne pracovať.


S akou databázou bude program pracovať?
Prvé programy pracovali s databázou MySQL, ktorá sa vyznačuje vysokou rýchlosťou. Tá však do verzie 4.0 nepodporovala transakčné spracovanie. Preto rozmýšlame zároveň nad podporou databázy PostgreSQL. Prácu s databázou má na starosti samostatný modul, ktorý bude možné preprogramovať na ľubovoľnú databázu. Ak sa osvedčí MySQL 4.0 s transakčným spracovaním pravdepodobne ostaneme pri vývoji aj naďalej pri tejto databázi.